петок, 20 октомври 2017 | Вести денес: 1 ново

Вучиќ ја шокира јавноста: Ќе висев на јарбол во Брисел ако заговарав обединување на Србите во една држава (Видео)

Ќе висев во Брисел наместо знамињата доколку изјавев дека е потребно обединување на сите Срби на Балканот, изјави српскиот премиер и новиозбран претседател Александар Вучиќ, како одговор на најавите од Албанија и од Косово на Еди Рама и Хашим Тачи, според кои потребно е обединување на Албанците од регионот во една држава, доколку се занемари евроинтеграцијата на западниот Балкан.

Top