понеделник, 28 мај 2018 | Вести денес: 1 ново

Кире и Борко во најновата реклама на Барселона како најава за мечот со Кил (Видео)

Пред стартот на четвртфиналните пресметки во Лигата на шампиони, Барселона и овој пат направи интересна најава.

Ракометарите на шпанскиот тим за кого настапува репрезентативниот тандем Кире Лазаров и Борко Ристовски се облечени како каубои, а се бара пехарот во ЛШ. Барселона за противник во четвртфиналето го има тимот на Кил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top