понеделник, 18 јуни 2018 | Вести денес: 1 ново

Платила 25 милиони долари: Погледнете го новиот дом на Анџелина Џоли (ФОТО)

Славната холивудска актерка Анџелина Џоли откако се разведе од Бред Пит одлучика да почне целосно нов живот. За ништо да не ја потсетува на минатото, таа одлучила и да купи нов дом во кој ќе живее со своите шест деца.

andzelina-21

Фотографиите од пространиот замок веќе се појавија во странските медиуми, а станува збор за имот вреден неверојатни 25 милиони долари, кој претходно бил во сопственост на Сесил Демил, еден од основачите на филмската индустрија.

andzelina-22andzelina-26

Палатата е изградена со далечната 1913-та година, се наоѓа во затворен парк каде живеат многу познати ѕвезди од калибарот на Џоли. За да ги задоволи потребите на Анџелина и децата, куќата има 6 спални соби, дури 10 бањи, простран салон и надворешен базен…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top