понеделник, 28 мај 2018 | Вести денес: 1 ново

„Каубоите“ Кире и Борко подготовени, интересна најава на Барселона за четвртфиналето со Кил во ЛШ (видео)

Европскиот ракометен гигант, Барселона од недела, преку дуелите со германскиот Кил, го очекува „жешко чекорење“ на патот кон Фајнлфор завршницата во Лигата на шампионите.

Па, од Барселона се одлучија на специфичен начин да ги најават четвртфиналните пресметки со Германците, преку фото-сесија на своите ракометари… Во каубојска комбинација секако и македонските репрезентативци Кирил Лазаров и Борко Ристевски кои се подготвени до „последна капка крв“ да се борат за ново место меѓу најдобрите четири европски ракометни екипи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top