сабота, 23 јуни 2018 | Вести денес: 52 ново

Никој не ја забележува вратичката на дното на машината за перење – сигурно не знаете за што служи!

pere

Можеби не сте забележале дека на дното на машината за перење алишта има една вратичка.

Ако сте ја виделе, тогаш сигурно се прашувате за што служи таа, а кога ќе дознаете ќе се одушевите.

Во таа вратичка се наоѓаат сите ситници што сте ги загубиле за време на перењето, копчиња, парички и слично. Следниот пат кога ќе видите дека ви недостига нешто од облеката, проверите што се крие зад таа вратичка.

Сепак, кај сите машини не е исто, па затоа, ако знаете кај ви се наоѓа упатството за користење, побарајте го и прочитајте, пред да тргнете во потрага по исчезнатиот предмет.

И еден совет. Пред да ја отворите вратичката ставете легенче или крпа, бидејќи постои можност во тој дел да има и вода.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top