недела, 22 април 2018 | Вести денес: 16 ново

Го нашле во „Ситимол“: Полиција три дена трагала по исчезнат тинејџер

Тинејџер кој не се вратил дома уште од неделата наутро, бил пронајден во скопскиот трговски центар „Ситимол“.

Во понеделникот во полициската станица во Куманово, М.С. од с.Младо Нагоричане, кумановско, пријавил дека неговиот 17-годишен син заминал од дома претходниот ден во 11 часот и до моментот на пријавување не се вратил дома. СВР Куманово презема мерки за пронаоѓање на лицето.

Вчеравечер во 20.00 часот полицијата го пронашла 17-годишникикот во Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top