понеделник, 21 мај 2018 | Вести денес: 92 ново

Грци прославија Велигден со летечки поп (ВИДЕО)

Во црквата на грчкиот остров Хоис за Велигден се одиграло право шоу! Полна црква верници кои желно го исчекуваат свештеникот.
А свештеникот во скок излетува од олтарот и тргнува да го објавува воскреснувањето Исусово со фрлање на ловорови лисја по верниците.
Видеото стана невиден хит во Грција, а јвноста свештеникот Христофорос го нарече
“летечкиот поп“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top