понеделник, 28 мај 2018 | Вести денес: 29 ново

Кај Јаја паша: Прегазено четиригодишно дете, состојбата е критична

Четиригодишно дете од село Морани е во критична состојба откако околу 13 часот било прегазено со автомобил на улицата „Цветан Димов“, кај Јаја-пашината џамија во Скопје.

Детето во безсознание било донесено во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“. Таму било итно оперирано.

МВР го потврди настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top