понеделник, 18 јуни 2018 | Вести денес: 1 ново

Да те

Интервју за работа у Неготино:
– Имате ли познавање од англиски јазик? …
– Да, имам…
– Употребете го “date” во реченица…
– Кај си бе date ебам.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top