недела, 24 јуни 2018 | Вести денес: 84 ново

Како да заштедите за одмор?

Во сопствена режија ќе поминете поевтино на одмор, ако имате време да се организирате и да ја изберете опцијата која е најприфатлива.

Мора да имате како опција повеќе дестинации, затоа што ако имате само една опција, тогаш можеби нема да најдете поволна понуда која вас ќе ви одговара.

Ако патувањето ви е во Европа, тогаш најевтино е да одите во пролет или на есен.

Ако авионот им се чини како скапа опција, сепак за далечни дестинации кои бараат повеќе од 8 часа возење, подобро е да летате со авион.

Треба да се внимава на локацијата каде се наоѓа хотелот, затоа што ако цената е евтина, сепак треба да се провери да не случајно  хотелот е на 30 км од градот.

За комфор барајте приватно сместување.

Кога резервирате авио билет, проверете дали голем куфер ви е земен во обзир со цената или треба да доплатите.

За Европа билети купувајте 7 недели пред летот затоа што тогаш се најевтини.

За преку океанот, купувајте авио билет 10 недели порано.

Ако сакате некаде да патувате евтино, ќе патувате кога ви се нуди шанса, а не кога вие сакате.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top