вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 95 ново

Кралицата Елизабета вработила жена која ќе ѝ ги разгазува новите чевли

Една од потребите на кралицата Елизабета е чевлите да ѝ бидат убаво разгазени пред да почне да го носи.

Медиумите во Велика Британија објавија дека кралицата неодамна вработила жена која ѝги разгазува новите чевли.

За да нема кралицата непријатни плускавци, вработената секој ден ќе ги носи нејзините нови чевли со тенки чорапи и ќе се шета со нив на тепих.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top