понеделник, 18 декември 2017 | Вести денес: 110 ново

Неколку делови од Скопје утре без струја

Без електрична енергија утре во одредени временски периоди ќе останат делови од општините Кисела Вода, Шуто Оризари, Гази Баба, Ѓорче Петров и Карпош.

Регионалниот центар за управување со кризи, повикувајќи се на информации од ЕВН Македонија, соопшти дека од 9 до 10:30 часот без струја ќе бидат жителите од улицата „Пушкинова“ бр.11, како и корисниците од околината, во општина Кисела Вода, а 9 до 15 часот дел од жителите на улиците „Брсјачка Буна“, „Злетовска“ и „Нов Живот“ во Шуто Оризари.

Во периодот од 9:30 до 13 часот без напојување на електрична енергија ќе останат дел од корисниците од населбата Гоце Делчев на потегот од Шамак до Џаде во општина Гази Баба, а од 10 до 13 часот, корисниците од улицата „Браќа Чакреви“ од бр.01 до бр.15 во општина Ѓорче Петров.

Од 10 до 14 часот без струја ќе бидат жителите од улицата „Јуриј Гагарин“ од бр.87 до бр.97 во општина Карпош.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top