вторник, 21 ноември 2017 | Вести денес: 122 ново

Сакал да се слика: Струја удри тинејџер во депото на МЖ

Петнасетгодишно момче синоќа во депото на Македонски железници во Скопје, во близина на Блок 1, се здобило со изгореници од струен удар, откако се качило на вагон цистерна, по што се доближило до електричниот вод кој бил под висок напон.

МВР информира дека момчето се качило на вагон цистерна бидејќи сакало неговата другарка да го фотографира.

Од страна на вработени во Македонски железници повикана е Итна медицинска помош од чија страна момчето е пренесено во Ургентниот центар-Скопје каде му се констатирани тешки телесни повреди (изгореници од втор степен) и е задржано на понатамошно лекување.

Top