понеделник, 28 мај 2018 | Вести денес: 1 ново

Палевски открива како ја искешира Заев федерализацијата во Швајцарија

palevski

Од албанската платформа Заеви се „омрсија со скапи недвижнини во Швајцарија, тврди Љупчо Палевски, поранешен прв човек на градската конференција на СДСМ во интервју за „Гласот на народот“ со Слободан Томиќ на Радио Слободна Македонија.

zaev-svaj
Сметам дека се работи за класично корупција, кеш, и тврдам дека е прашање само тоа, бидејќи не гледам никаков бенефит. Албаницте тоа многу вешто го прават, бидејќи тие не се должни да ни помогнат и да поверуваме во нивната намера за права, за нивна позиција, индивидуална, колективна позиција во оваа земја. Не му нудат ништо на Макдонецот за Македонецот навистина да поверува. Едноставно, Албанците барат, а не нудат ништо. Штом не нудат ништо, значи дека сета таа работа е платена, категоричен е Палевски.
Палевски е убеден дека Заев не е сам во зделката, туку со него се и сите членови на Извршниот одбор на СДСМ, кои имаат сериозна одговорност што молчат додека сето ова се случува.
Некој од нив е пратеник во парламентот,некој чека министерска позиција, меѓутоа, овие моменти кога за формирање влада и потписи за таа влада се разговара за вакви системски и тектонски пореметувања сноси и одговорност!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top