петок, 20 јули 2018 | Вести денес: 5 ново

Вевчанци сами го локализираа пожарот, изгореа 20 хектари борова шума (галерија)

Пожарот над Вевчани е локализиран од страна на месното население.

17626283_10210573086898418_4968001801870114105_n

Уште да се фатат тие што го подметнале или што си играле со оган па избегале.

17626492_10210573094018596_2803056946582077691_n

Опожарена е борова шума од околу 20-тина хектари, велат Вевчанци.

17626683_10210573087138424_9037190192513872461_n

17629870_10210573098938719_6281896210621063567_n

17634410_10210573087498433_1324306561502275284_n

17634572_10210573099138724_7468181635922766103_n

17634694_10210573087378430_5301698340325058219_n17634694_10210573087378430_5301698340325058219_n

17634766_10210573114699113_1743848533594855171_n

17634865_10210573085978395_5331535518224644913_n

17757184_10210573086058397_7770559785258779802_n

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top