сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 77 ново

Уште еден пожар денеска: Гори шумата над Вевчани

Голем пожар ја зафати шумата над Вевчани. Очевидци за порталот “Охриѓани” велат дека огнот ги зафатил боровите над местото “Јанков камен” и дека е доста голем пожар кој би можел да предизвика голема штета. Според нив огнот гори веќе два часа.

 

извор:охриѓани.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top