понеделник, 23 април 2018 | Вести денес: 11 ново

Прво што ќе забележите на фотографијата открива дали сте нормални?

Само една секунда ви е потребна да фрлите поглед на сликата и да одговорите на едноставното прашање.
Значи, што прво забележавте на сликата?

1. Авион
2. Сцена од Петар Пан
3. Река во позадина

1. Авион -Вие сте кретен на квадрат, далеку од нормална личност!
Па, дали е можно дека прво нешто што погледнавте од сите работи да биде авионот?
И притоа многу потсетува на бомбардерите од Втората светска војна. Па, вам ништо не ви е свето. Вие гарант не ја затворате чешмата кога ги миете забите, најверојатно го имате најнесредениот десктоп, а песокот на мачките го менувате дури кога ќе забележите дека ја имате највалканата тераса што може да постои. Приберете се малку!

2. Сцена од Петар Пан- Со вас, се е во ред!
Немаме ништо лошо да кажеме за вас, затоа што оваа слика за момент ве вратила на најубавиот дел од животот – од детството. Секој пат се трудите да направите добри работи за вас, но и за околината и тоа луѓето го ценат. Сакате да фантазирате за убави работи, а тоа е сосем нормално и убаво.

3. Река во позадина -Вие сте полу-нормална личност!
На средина сте од патот, а само од вас зависи дали ќе бидете посакувани или не во друштво. Ниту самите не знаете дали чашата ви е полу-празна или полу-полна. Често ќе направите по некое добро дело, но во исто време знаете и да погрешите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top