петок, 20 април 2018 | Вести денес: 0 ново

Вака се вари највкусното турско кафе (ВИДЕО)

Сигурно имате некој во семејството или пријателите, на чиј кафе-марифет се воодушевувате, а кафето го пиете со сласт.

Ретко кој може да ни го направи по наш вкус, но според оваа техника, кафето е погоделно за секого.

Еве за каква стара традиционалана техника станува збор:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top