недела, 22 октомври 2017 | Вести денес: 71 ново

Вака се вари највкусното турско кафе (ВИДЕО)

Сигурно имате некој во семејството или пријателите, на чиј кафе-марифет се воодушевувате, а кафето го пиете со сласт.

Ретко кој може да ни го направи по наш вкус, но според оваа техника, кафето е погоделно за секого.

Еве за каква стара традиционалана техника станува збор:

Top