недела, 24 јуни 2018 | Вести денес: 11 ново

Граѓани со ќотек спречија киднапирање во Нови Пазар (ВИДЕО)

Еден маж, се обидел да киднапира дете сред бел ден во Нови Пазар, но во тоа е спречен со ќотек.

Човекот се обидел да го киднапира детето од мајката, но градежните работници кои работеле во близина на некој објект реагирале и го нападнале.

Полицијата уште не се изјасни во врска со случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top