среда, 18 октомври 2017 | Вести денес: 44 ново

Граѓани со ќотек спречија киднапирање во Нови Пазар (ВИДЕО)

Еден маж, се обидел да киднапира дете сред бел ден во Нови Пазар, но во тоа е спречен со ќотек.

Човекот се обидел да го киднапира детето од мајката, но градежните работници кои работеле во близина на некој објект реагирале и го нападнале.

Полицијата уште не се изјасни во врска со случајот.

Top