недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Топ идеи за уредување на балконот

cozy-balcony-design-ideas

Во становите балконите се едиснтвеното место каде што може да се ужива на првото пролетно сонце. Иако има многу добри идеи за уредување на балконите, ви нудиме неколку решенија кои нудат удобност и функционалност, а се евтини и достапни.
Пред да купите мебел за балконот, убаво измерете го. За малите балкони, решение има Икеа, која нуди мебел на расклопување, клупи со перничиња во кои може да се складира.
За оваа сезона изберете мебел од пластика, метал или од природно дрво. Добро ќе се вклопи и мебелот изработен од вештачки ратан, кој има пророден изглед и долг век на траење на отворено. Доколку негувате елегантен стил, изберете софиситциран мебел во природни тонови.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top