вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 38 ново

Македонците во Швајцарија „За заедничка Македонија“: Нема да дозволиме кантонизација и федерализација

Македонците во Швајцарија денеска одржаа протестен марш За заедничка Македонија. Тие порачаа дека ќе застанат во одбрана на унитарна и суверена Македонија.
-Секој граѓанин кој живее во Република Македонија и надвор од границите нема да дозволи кантонизација и федерализација и ќе застане во одбрана на унитарна и суверена Македонија, посочија на протестот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top