петок, 20 април 2018 | Вести денес: 1 ново

Си го избол другарот на час по англиски

СВР Скопје поднесе кривична пријава за 17-годишен ученик од с. Бојане поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело загрозување со опасно орудие при тепачка или караница.

На 10 март околу 13.00 часот пријавениот, додека седел во училницата по англиски јазик, од непознати причини од јакната извадил нож и го повредил својот другар во пределот на левата нога, нанесувајќи му телесна повреда.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top