недела, 23 април 2017 | Вести денес: 100 ново

Нож во грб за млад скопјанец: Kaвга за девојка ќе го чинела живот

Дваесет и четиригодишниот скопјанец А.Ј. бил донесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ во Скопјесо убодна рана во пределот на грбот во близина на срцето. Настанот се случил вчера околу пладне.

Со повредата се здобил во близина на неговиот дом, по претходна вербална расправија за љубовна врска со некоја девојка, при што од страна на Е.Н. му била нанесена повредата.

На момчето му била констатирана тешка телесна повреда и ќе биде задржан за понатамошно лекување. Тој се наоѓа надвор од животна опасност.

Top