недела, 27 мај 2018 | Вести денес: 69 ново

Охрид на нозе „За заедничка Македонија“ (видео)

Охрид и денеска изрази масовна поддршка на граѓанската иницијатива За заедничка Македонија, посочувајќи дека е за зачувување на унитарноста на Република Македонија. Охриѓани порачаа дека се против тиранската платформа како услов од странска соседна држава за формирање на нова влада, против двојазичноста, како и против елементите содржани во таа платформа кои што водат кон бинационална федерализирана држава, која меѓу другото се бара промена на државните симболи, а македонската нација да биде прогласена за геноцидна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top