петок, 25 мај 2018 | Вести денес: 18 ново

Ирак:Најмалку 23 жртви во експлозија на автомобил-бомба

Во шиитскиот округ во јужниот дел на ирачкиот главен град Багдад денеска експлодираше автомобил-бомба при што загинаа најмалку 23 лица, а повеќе од 45 се повредени, соопшти локалната полиција.

Експлозијата се случила во прометна улица во населбата Амил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top