понеделник, 20 ноември 2017 | Вести денес: 1 ново

Ирак:Најмалку 23 жртви во експлозија на автомобил-бомба

Во шиитскиот округ во јужниот дел на ирачкиот главен град Багдад денеска експлодираше автомобил-бомба при што загинаа најмалку 23 лица, а повеќе од 45 се повредени, соопшти локалната полиција.

Експлозијата се случила во прометна улица во населбата Амил.

Top