вторник, 22 мај 2018 | Вести денес: 0 ново

Граѓаните директно до Хан: Очекуваме средба за да ги одбраниме нашите црвено-жолти линии!

Покрај официјалното барање од претставници на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ за средба со еврокомесарот Јоханес Хан, барање и очекување на средба со комесарот испраќаат и граѓаните на сцоијалните мрежи директно до Хан.

obedineti-640x596

-Господине Хан очекуваме и бараме средба, да ги презентираме и одбраниме нашите црвено жолти линии. За Македонија!, се вели во пораката испратена до Хан преку Твитер.

Од Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска порачаа дека никој не смее да го игнорира народот во Македонија, и дека за нивните барања и идеали ќе одат до крај

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top