сабота, 18 ноември 2017 | Вести денес: 32 ново

Погледнете го нокаутот за кој што зборува цел свет (видео)

Британскиот ултимејт борец Марк Диакис стана интернет сензација откако за само 30 секунди го нокаутира Финецот Тему Пакален. 30- годишниот Диакис уште на почетокот на борбата направи неколку прекрасни зафати, а потоа со лево кроше го кутна противникот.

Британецот со оваа победа вкупно нанижа 12 во исто толку борби во UFC.

Top