вторник, 24 април 2018 | Вести денес: 0 ново

Златниот роденден се слави само еднаш во животот – дали знaете кој е?

zlaten

Секоја година го прославуваме роденденот, но во животот само еден е златен, дали знаете кој?

Имено, златен е оној кој се поклопува со датумот кога сте родени.

Поточно ако сте родени на 19 јули, вашиот златен роденден е кога полните 19 години.

Златниот роденден е познат и како најсреќен роденден.

Во зависност од денот кога се родени луѓето, постои 31 шанса за златен роденден. Ако сте постари од 31 година, сте пропуштиле златна можност да го прославите и веќе никогаш нема да имате иста можност.

Многу луѓе не го слават, бидејќи во прашање не е општо позната информација.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top