четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Исчезна малолетничка од Кисела Вода

Во 13 часот во текот на вчерашниот ден, во Полициската станица во Кисела Вода, 46-годишниот Н.З.од Скопје пријавил дека на 17. месецов исчезнала неговата ќерка.

Полицијата интензивно трага по 15-годишното девојче кое во 18,00 часот излегло од дома и се оддалечило во непознат правец.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top