четврток, 19 октомври 2017 | Вести денес: 0 ново

Ирска жали, капитенот на Дери Сити ненадејно почина

rajan mekbrajd

Лоши вести доаѓаат од Ирска, каде целата земја е потресена од изненадувачката смрт на капитенот на екипата на Дери Сити, Рајан МекБрајд.

deri siti

Тој имаше само 27 години, а за екипата одигра 131 натпревар и постигна 9 гола. Причината за смртта се уште не е позната, а само пред два дена Рајан за последен пат ја предводеше својата екипа во победата против Дрогхеда (4-0).

МекБрајд живееше за фудбалот, а навивачите на клубот во неверица се појавија на прагот на неговата куќа и запалија свеќи.

Top