понеделник, 21 мај 2018 | Вести денес: 92 ново

Робен одби да се ракува со Анчелоти, клупата му фати сеир (видео)

baern minhen

Иако Баерн граби кон нова титулаа во Бундеслигата, вниманието на јавноста на мечот во Менхенгладбах гхо привлече замената на Карло Анчелоти во финишот. Италијанецот го замени Робен, а Холанѓанецот одби да му подаде рака кога излезе од игра. На тоа Рибери, Рафиња, Чаби Алонсо и Боатенг на клупата слатко се изнаесмеаја.

Баерн славеше на теренот на Борусија Менхенгладбах со 0-1 со голот на Томас Милер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top