понеделник, 28 мај 2018 | Вести денес: 30 ново

Нормализиран сообраќајот на аеродромот „Орли“

Еден ден по обидот за терористички напад, летовите на парискиот аеродром „Орли“ се враќаат во нормала. Од француската полиција денеска соопштија дека го ослободиле таткото на напаѓачот, но во притвор задржале неколкумина од неговите роднини.

Според француското обвинителство, напаѓачот се радикализирал во затвор, а неговото досие вклучувало обвиненија за дрога и вооружен грабеж.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top