петок, 21 јули 2017 | Вести денес: 101 ново

Почина четиригодишното дете кое го растргнаа кучиња во кичевско

Четиригодишното дете кое беше растргнато од глутница кучиња пред неколку дена во кичевското село Бачишта починало објави „Канал 5“.

Како што дознава телевизијата, и покрај напорите на лекарите да му го спасат животот, четиригодишното момченце денеска починало.

Претходно беше објавено дека тоа е на апарати за дишење.

Детето кое целосно растргнато од нападот на кучињата беше донесено во Ургентниот Центар во Скопје и на кое по четиричасовната операција му беа извадени бубрегот и слезината, а имало и повреди на главата, починало денеска во 13 часот.

Против сопственикот на овчарските кучиња е поднесена кривична пријава.

Top