среда, 23 мај 2018 | Вести денес: 83 ново

Ограбена обложувалница во Скопје

Вчера околу 15,40 часот во Скопје на ул.„Лазо Трповски“ во обложувалница „Златна Копачка“ од страна на непознато лице вооружено со огнено оружје-пиштол било извршено разбојништво, информираат од МВР.

При грабежот била одземени сума на пари од околу 100.000 денари.

Министерството за внатрешни работи презема мерки за пронаоѓање на сторителот како и целосно расчистување на случајот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top