понеделник, 21 мај 2018 | Вести денес: 92 ново

Го пријавиле за исчезнат – го нашле мртов на „Партизанска”

Mртов маж бил пронајден на улица. Од полицијата информираат дека на улицата „Партизанска“ во 12 часот и 35 минути бил пронајден починат 68-годишниот М.Ј. од Битола.

Тој на 12. месецов бил пријавен за исчезнат.

Телото на починатиот е предадено на обдукција која ќе ги даде сите одговори.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top