понеделник, 21 мај 2018 | Вести денес: 92 ново

Традиционален марш на Матка

На Матка денеска ќе се одржи традиционалниот 21. Марш во организација на планинарскиот клуб Видици со поддршка на Граѓанската асоцијација за рекреативно движење – ГАРД.

Маршот ќе почне во 10:05 часот од ресторанот Манастирска пештера во Долна Матка, односно од паркингот на манастирот Света Богородица.

Учесниците на маршот ќе можат да уживаат во новиот амбиент на манастирскиот комплекс Свети Спас, почнувајќи од камбанаријата, кујната, трпезаријата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top