сабота, 21 април 2018 | Вести денес: 43 ново

Обид за тероризам на аеродромот „Орли“ во Париз (видео)

Непознат човек е убиен денеска на парискиот аеродром „Орли“, откако тој се обидел да украде оружје од обезбедувањето на аеродромот, објави „Ле Паризиен“.
Евакуацијата на аеродромот е во тек, а полицијата е на самото место. Нема информации дали во нападот покрај напаѓачот има и други жртви. Веста преку социјалните мрежи брзо се прошири низ светот, каде веќе се претпоставува дека станува збор за обид за тероризам.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top