четврток, 19 октомври 2017 | Вести денес: 0 ново

Обид за тероризам на аеродромот „Орли“ во Париз (видео)

Непознат човек е убиен денеска на парискиот аеродром „Орли“, откако тој се обидел да украде оружје од обезбедувањето на аеродромот, објави „Ле Паризиен“.
Евакуацијата на аеродромот е во тек, а полицијата е на самото место. Нема информации дали во нападот покрај напаѓачот има и други жртви. Веста преку социјалните мрежи брзо се прошири низ светот, каде веќе се претпоставува дека станува збор за обид за тероризам.

 

Top