понеделник, 21 мај 2018 | Вести денес: 92 ново

19. ден Македонија ќе протестира за унитарноста на земјата – Следете во живо

Денеска по 19 пат граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ масовно ќе протестира низ скопските и улиците на уште 30 други градови низ земјата за зачувување на унитарноста и на сувереноста на Република Македонија. Простестот од главниот град во живот може да го следите преку ова видео.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top