понеделник, 21 мај 2018 | Вести денес: 92 ново

Делови од Карпош и Кисела Вода в понеделник без струја

Дел од корисниците од улицата „Букурешка“ во општина Карпош в понеделник, од 8.30 до 10.30 часот ќе останат без електрична енергија.

Во периодот од 9 до 15 часот без струја ќе бидат дел од жителите од улицата „Дичо Петров“ во општина Кисела Вода.

Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекините се поради инвестиции во електросистемот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top