недела, 19 ноември 2017 | Вести денес: 0 ново

Делови од Карпош и Кисела Вода в понеделник без струја

Дел од корисниците од улицата „Букурешка“ во општина Карпош в понеделник, од 8.30 до 10.30 часот ќе останат без електрична енергија.

Во периодот од 9 до 15 часот без струја ќе бидат дел од жителите од улицата „Дичо Петров“ во општина Кисела Вода.

Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекините се поради инвестиции во електросистемот.

Top