вторник, 24 април 2018 | Вести денес: 0 ново

Не личи на себе: Линда Еванс, ѕвездата од „Династија“ дрогирана вози автомобил! (видео)

Линда Еванс (74), актерката која се прослави со улогата на Кристл Карингтон во сапуницата „Деинастија“ има големи проблеми со законот. Таа неодамна беше фатена како вози автомобил дрогирана, а на полицајците наместо сообраќајна дозвола им дава кредотна картичка!

Линда се бранела дека земала преголема доза таблети за болки бидејќи има проблем со болки во грбот. Објавена е и снимка од нејзиното приведување, иако актерката долго време се борела снимката да остане подалеку од очите на јавноста.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top