недела, 24 јуни 2018 | Вести денес: 1 ново

Се сеќавате ли на Азис? Знаете како изгледа денес?

Кога се појави на музичката сцена во деведесеттите години, бугарскиот пејач Азис предизвика големо внимание со својот карактеристичен изглед, со оглед на тоа дека се шминкаше, носеше танга-гаќички и се облекуваше како жена.

За кратко време откако се појави почна да снима дуети со познати бугарски и српски пејачи, а македонската публика најмногу го памети по дуетот со пејачката Глориа и нивната „Не сме безгрешни“.

Меѓутоа, денес Азис изгледа сосема спротивно од пред десетина години.

Screenshot

Screenshot11

Screenshot1111

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top