сабота, 23 јуни 2018 | Вести денес: 41 ново

Како изгледа обуката за стјуардеси во Кина?

Ако некогаш патувате со некоја кинеска авиокомпанија, внимателно анализирајте ги стјуардесите кои со насмевка ви точат кафе и ви носат грицки.

Зад нежните и негувани лица, се крие долготрајна и макотрпна работа и тренинзи за издржливост и држење.

Низ што сè поминуваат оние кои сакаат да работат како стјуардеси во Кина?

Држат стапчиња со устата за да тренираат замрзната насмевка. Носат книги и шишиња на главата за да го извежбаат правилното држење на телото.

kako-izgleda-treningot-za-stjuardesi-vo-kina-2

kako-izgleda-treningot-za-stjuardesi-vo-kina-3

Помеѓу колениците треба да држат тенок лист хартија за да научат да стојат соодветно.

kako-izgleda-treningot-za-stjuardesi-vo-kina-4

kako-izgleda-treningot-za-stjuardesi-vo-kina-5

kako-izgleda-treningot-za-stjuardesi-vo-kina-10

Исто така има и часови каде учат основни вештини за преживување и борење.

kako-izgleda-treningot-za-stjuardesi-vo-kina-6

Покрај тоа, тука се тренира и соодветно користење на силата.

kako-izgleda-treningot-za-stjuardesi-vo-kina-7

kako-izgleda-treningot-za-stjuardesi-vo-kina-8
kako-izgleda-treningot-za-stjuardesi-vo-kina-9

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top