недела, 24 јуни 2018 | Вести денес: 1 ново

Од каде му се 200.000 евра на Боки 13?

После многу долго време, една од најконтроверзните личности во Македонија, Бојан Јовановски реши да даде интервју, каде ако не во најгледаното ток-шоу „Еден на еден“.

Причини за ова гостување има многу. Неодамнешните активности во хумани цели, вистинската причина за средбата во Париз со Дејвид Бекам, неколкуте скандали, меѓу кои и инцидентот со попот за кој Боки 13 покрена тужба, долгата кариера како еден од најозборуваните на балканската шоу-биз сцена, конфликтот со голем дел од македонската јавни личности и многу повеќе.

За овва епизода на „Еден на еден“ сите ќе зборуваат. Затоа, гледајте ја оваа сабота во 19:15 часот на телевизија „Телма“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top