недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Пукање кај касарната „Боро Менков“ во Куманово

vojnici arm vojska

Денеска околу 17,00 часот од страна на вработени во касарната „Боро Менков“ пријавено е дека во близина на касарната, од страна на непознато лице, од возило во движење биле испукани неколку куршуми од огнено оружје.

Од страна на УПС излезено е на лице место, при што се пронајдени две чаури од гасен пиштол. Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top