сабота, 26 мај 2018 | Вести денес: 56 ново

Една е мајка

Едно дете ја гледа мајка му како плаче и ѝ вика:
– Ти си втората најубава на светот…
– А која е првата? …
– Исто ти, кога си насмеана!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top