недела, 20 мај 2018 | Вести денес: 84 ново

Кои стравови ни се вродени?

Дали некогаш сте се прашале кои стравови се учат, а кои ни се вродени. Луѓето се раѓаат со два вродени стравови – страв од паѓање и страв од бучава. Сите останати стравови ги учиме во текот на животот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top