вторник, 24 октомври 2017 | Вести денес: 29 ново

Болно сеќавање на омилениот лик: Што вели Бјелогрлиќ за Боба од „Подобар живот“ (ВИДЕО)

Серијата која пред 30 години беше хит во Југославија сѐ уште се прераскажува, а и актерите често зборуваат за ликовите што ги толкувале. Несомнено серијата ја обележа ликот што го толкува Драган Бјелогрлиќ, Боба. На прашањето како реагира денес кога ќе се види како момче кое ги освои срцата на огромна публика, Бјелогрлиќ со тага во гласот вели:
– Па, прво си помислувам колку брзо поминува времето. Тажно и убаво…

Top