недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 63 ново

Песна и бакнежи за Ристески: Пензионерките од Прилеп го изненадија градоначалникот (Видео)

По повод денешниот празник, 8-ми март, меѓународниот ден на жената, градоначалникот на Општина Прилеп, Марјан Ристески, ги посети пензионерките од Прилеп и претставничките на другите пензионерски здруженија кои беа дојдени во Прилеп по повод 8-ми март.

За време на посетата градоначалникот беше пречекан со македонската песна „годра прилепчанка“ во изведба на присутните жени кои од Прилеп директно упатија поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“ .

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top