сабота, 18 ноември 2017 | Вести денес: 80 ново

Веќе има насмевка на лицето на Торес, „Ел Нињо“ ја напушти болницата (видео)

fernando tores 1

По тешката повреда на главата во дуелот со Депортиво Ла Коруња, Фернандо Торес денес ги израдува своите фанови и фамилијата и ја напушти болницата со насмевка на своето лице.

По стравичниот пад, многумина очекуваа долго заздравување и тешки последици по напаѓачот на Атлетико Мадрид, но на голема среќа не е ништо страшно. Во придружба на повеќе медиуми, Торес денес ја напушти болницата и изјави дека се чувствува подобро.

Тој заработи потрес на мозокот, но ќе биде на располагање на Диего Симеоне веќе за неколку дена.

Top