вторник, 17 октомври 2017 | Вести денес: 0 ново

Дошол по правда за татко му, завршил со нож во нога

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Ј. (28) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело насилство.

На 6 февруари околу 19.20 часот Б.С. од Битола отишол во домот на својот чичко, каде бил и  С.Ј., и побарал од истиот  да му се извини за  телефонските закани кои му ги упатувал на неговиот татко. По ова С.Ј. со нож му нанел убодна рана во пределот на левиот бут.

Top